Projekty

Infinity Sport Kitesurfing

Klient, prowadzący sklep internetowy ze sprzętem do kitesurfingu oraz szkołę kitesurfingu, zwrócił się do nas z wyzwaniem. Miał już istniejący sklep i stronę internetową, ale były one oparte na ogólnym, dostępnym szablonie WordPressa.

Zmagając się z trudnościami związanymi z aktualizacją danych oraz umieszczaniem i utrzymywaniem ich na stronie, brakiem możliwości customizacji pod kątem UX czy też problemami z usprawnieniem wtyczek, klient potrzebował kompleksowej transformacji serwisu.

  • BRANŻA Sport & Lifestyle
  • NASZE ZADANIE Web Development, E-Commerce, UX & UI Design
  • KLIENT Infinity Sport Kitesurfing

O projekcie

Szkoła kitesurfingu Infinity Sport to nie tylko miejsce nauki kitesurfingu, ale również wspólnota. Jej filozofia opiera się na wartościach rodzinnych i prowadzona jest przez doświadczonych instruktorów BKSA, Pawła i Sylwię, którzy poświęcili swoje życie nauczaniu kitesurfingu na różnych poziomach. Przez wiele lat podróżowali po całym świecie, dzieląc się swoją wiedzą i pasją, jednak znaleźli swój kitesurfingowy dom na południowym wybrzeżu Wielkiej Brytanii.

Podjęliśmy się zadania i stworzyliśmy zupełnie nowe portale Infinity Sport Kitesurfing, przy zachowaniu istniejącego logo firmy. Jednak to nie wszystko. Obie witryny zostały zintegrowane pod tą samą domeną. Ta innowacyjna rozwiązanie pozwala teraz użytkownikom na samodzielne wybieranie, czy chcą odwiedzić sklep internetowy z szeroką ofertą sprzętu do kitesurfingu, czy też wybrać się na fascynujące szkolenia kitesurfingowe. Dzięki tej zmianie, klient zyskał znacznie większą elastyczność i wygodę w zarządzaniu swoimi dwoma działalnościami online, a użytkownicy są w stanie znacznie szybciej znaleźć to, czego szukają.

Proces realizacji

Nasze działania rozpoczęliśmy od priorytetowego zadania: przywrócenia podstawowej sprawności istniejącego sklepu. Skoncentrowaliśmy się na wprowadzeniu niezbędnych poprawek w szablonie, zdając sobie sprawę, że w branży e-commerce każda godzina przestoju negatywnie wpływa na wyniki. Następnie przeszliśmy do pełnej akcji, podejmując się dalszych działań w celu odbudowy portalu.

Przygotowaliśmy makietę UX i dostosowaliśmy ją do potrzeb klienta, ułatwiając nawigację po sklepie. Zintegrowaliśmy strategie marketingowe, umożliwiając efektywniejszą promocję produktów. Dostosowaliśmy także system graficzny oraz interfejs użytkownika do charakteru marki.

Etap 1 – Research & opracowanie dokumentacji

Prace nad projektem rozpoczęliśmy się od najważniejszego zadania, czyli przywrócenia podstawowej sprawności istniejącego sklepu internetowego. Wnikliwie analizując, starannie określiliśmy cele, jakie zamierzaliśmy osiągnąć poprzez stworzenie nowych portali. W tym celu odbyliśmy rozmowy z klientem, aby jak najlepiej zrozumieć jego potrzeby i oczekiwania.

Etap 2 – UX & UI design

Przygotowaliśmy użyteczną makietę UX, która usprawniła nawigację po sklepie internetowym. Połączyliśmy ją z przemyślanymi strategiami marketingowymi, umożliwiając sprawną i efektywną promocję produktów. Dodatkowo, dostosowaliśmy spójny system graficzny oraz interfejs użytkownika (UI) do charakteru marki, tworząc atrakcyjny i funkcjonalny wygląd strony internetowej.

Etap 3 – WordPress development

Zintegrowaliśmy wszystkie niezbędne rozwiązania, poprawiając funkcjonalność sklepu internetowego. Przenieśliśmy ponad 5500 produktów, ich wariantów i zamówień, aby zachować ciągłość działania sklepu. Dodatkowo, wdrożyliśmy usługę CDN, przyspieszając ładowanie multimediów i usprawniając szybkość strony.

Etap 4 – Pilotażowy i stały serwis & development

Wdrożenie tak dużego portalu nie kończy się w dniu jego uruchomienia pod domeną. Pierwszy okres funkcjonowania to etap zmian i testów live, które dostarczają cennych informacji od użytkowników. Współpracując z Infinity Sport Kitesurfing na bieżąco dostosowujemy portal do ewoluujących oczekiwań i potrzeb klienta oraz użytkowników.