Usługi

UX/UI Design

Dlaczego Twoja strona lub sklep internetowy powinien mieć dobrze zaprojektowany UX?

Dzięki dobrze zaprojektowanemu User Experience zyskasz więcej niż intuicyjną makietę strony. UX zapewnia również skuteczne, angażujące zaplanowanie treści i funkcjonalności strony pod kątem CTA oraz konwersji. To czyni Twoją stronę internetową skutecznym narzędziem realizowanie celów biznesowych. Dobry User Interface to zarówno system graficzny jak i prosty interfejs. Dobry design UI zagwarantuje zarówno estetykę i spójność z wizerunkiem marki. UX i UX znacząco wpływa na sukces produktów cyfrowych. Da Ci mocniejszą lojalność klientów, lepsze postrzeganie marki i większe zyski.

Jakie korzyści płyną z dobrego User Experience?

Dobrze zaprojektowany User Experience Twojego serwisu to więcej niż tylko komfort użytkownika. To konkretne korzyści które zyskuje Twój biznes, m.in.:

 • Większe ROI: intuicyjna, przejrzysta strona lub sklep utrzymuje uwagę klientów i zwiększa ich szanse na zakupy.
 • Utrzymanie klienta: badania potwierdzają, że gdy użytkownik dobrze czuje się na Twojej stronie, chętniej do niej wraca, nie szukając alternatyw.
 • Postrzeganie marki: dobry UX/UI design wpływa na to, jak użytkownik postrzega Twoją markę – czy uważa ją za przyjazną, a nawet lepszą od konkurencji.
 • Korzyści pośrednie: dobra UX zmniejsza obciążenie wsparcia klienta, ułatwia onboarding nowych klientów i wiele więcej.

Co zyskasz dzięki dobrze zaprojektowanemu designowi UI?

User Interface, czyli projekt graficzny Twojej strony zapewnia atrakcyjny i spójny wizerunek, buduje rozpoznawalność marki i przekłada się na zadowolenie użytkowników oraz ich zaufanie do portalu.

Podstawowym narzędziem dotarcia do strony Twojej firmy jako dostawcy usług/produktów są social media, wyszukiwarka Google, portale tematyczne czy usługi agregujące oferty. Działa to podobnie zarówno w przypadku firm B2B jak i B2C. Musisz pamiętać, że w znaczącej większości przypadków – to na Twojej stronie odbywa się finalna weryfikacja Twojej firmy jako dostawcy. I to pod Twoją domeną, zweryfikuje wizerunek, by dokonać zakupu lub złożyć  zapytanie/zamówienie. Jeśli działanie i wizerunek Twojej strony www nie będzie wystarczająco dobry, odpowiedni do oczekiwań klienta – szansa na finalizację transakcji znacząco spadnie.

Dobrze zaprojektowany User Interface Twojej strony www to więc kluczowy element wizerunku Twojej firmy.

Jak przebiega proces realizacji projektu UX/UI?

Proces realizacji prowadzimy iteracyjnie, dopracowując każdy element krok po kroku od zbioru informacji przez logikę, po design.

 1. Zbieranie dokumentacji. Wybór inspiracji i określenie kierunku graficznego: analizujemy inspiracje, by określić główne kierunki graficzne dla projektu.
 2. Projektowanie interaktywnej makiety UX. Tworzymy makietę UX, prezentującą układ i funkcjonalności serwisu w układach desktop i urządzeń mobilnych, określając schemat elementów na stronie.
 3. Projekt graficzny UI. Na bazie makiety UX, opracowujemy UI Design, zarówno dla wersji desktopowej, jak i mobilnej.
 4. Iteracyjne dopracowywanie projektu. Prezentujemy i dopracowujemy system graficzny oraz poszczególne elementy i widoki designu. Na każdym etapie dbamy o spójność designu z Corporate Identity, KV oraz dostępnymi materiałami graficznymi marki
 5. Dokumentacja wdrożeniowa. Przygotowujemy kompletną dokumentację, aby zapewnić, że strona będzie wyglądała dokładnie tak, jak zaprojektowana.

Co otrzymam jako efekt tej usługi?

 • Otrzymujesz makietę UX w środowisku Figma, która precyzyjnie realizuje Twoje cele biznesowe.
 • Kompletny system graficzny serwisu z zaprojektowanymi wszystkimi komponentami, zapewniający spójność i atrakcyjność.
 • Projekt graficzny UI. Właściwy finalny – design Twojej strony lub sklepu internetowego, który jest nie tylko estetyczny, ale i funkcjonalny z kompletnym opisem dla developerów.